KONST / Litografier / Färglitografi 15837022
nr 1583 7022
Thorstein Rittun
(1929-2018), Norge
Familj på cykel. Signerad, numrerad 176/265. Färglitografi, bildmått: 69x52 cm, yttermått inklusive ram: 86x68 cm
Thorstein Rittun, norsk bildkonstnär född 1929, död 2018.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:36:35
4/12 17:31:34
Thorstein Rittun
Läs mer om Thorstein Rittun